Ministrat në qeverinë e re të Kosovës/ Ja emrat e propozuar nga VV dhe LDK

Një ditë para seancës plenare publikohen emrat e ministrave të qeverisë së re në Kosovë, Vetëvendosje- LDK. Sipas marrëveshjes mes dy forcave politike, të dala të parat në zgjedhjet e 6 tetorit, partisë së Isa Mustafës do ti takojnë 6 poste ministrore, ndërsa VV-së 5 ministri dhe një zv/kryeministër. Por minutat e fundit duket se … Continue reading Ministrat në qeverinë e re të Kosovës/ Ja emrat e propozuar nga VV dhe LDK